Narty

Przedstawiamy Państwu stoku położone najbliżej naszego hotelu, na każdy z tych stoków przygotowaliśmy dla Pąństwa kupony zniżkowe dostępne w recepcji hotelu, miłego szusowania!.

Czerwienne SKI

Miłośników białego szaleństwa zapraszamy na oddalony o 2 km od Hotelu Wyciąg Narciarski Czerwienne Ski. Wyciąg narciarski, który może przewieźć 850 osób/godz. Trasa o długości 620m i różnicy wzniesień 110 m jest zróżnicowana i dostosowana do umiejętności każdego, atutem jest także szerokość trasy, dzięki czemu można wydłużyć zjazd, jak również szusować bez strachu, że wjedziemy w kogoś lub zostaniemy potrąceni. Trasa jest sztucznie naśnieżana i każdej nocy przygotowywana przez ratrak, dzięki czemu warunki do jazdy są codziennie idealne. Trasa jest oświetlona, dzięki czemu możemy jeździć do późnego wieczora. https://www.czerwienneski.pl/pl/

Suche SKI

Stacja Narciarska Suche to zróżnicowane trasy narciarskie, stoki o różnych stopniach trudności.

SUCHA GRAPA – Trasa Sucha Grapa to trasa o długości 650m biegnąca pod wyciągiem krzesełkowym. Szerokość trasy wynosi ok. 60m. Trasa ma ekspozycję północną i nazywana jest również Trasą Główną Stacji Narciarskiej Suche. Początek trasy znajduje się na wysokości 930m n.p.m. Koniec trasy to wysokość 787m n.p.m. Średnie nachylenie trasy 25%. Nachylenie minimalne 15%, nachylenie maksymalne 50%. Główny ruch narciarski odbywa się właśnie na tej trasie. Pozostałe trasy na różnej wysokości łączą się z Trasą Główną. Na trasie znajdują się cztery podpory wyciągu krzesełkowego.

ZIELONA MILA – to trasa o długości 350m. Trasa znajduje się po prawej stronie wyciągu krzesełkowego ( patrząc od dołu) i jest niewidoczna z poziomu dolnej stacji wyciągu krzesełkowego. Szerokość trasy 40m o średnim nachyleniu 25%. Ekspozycja trasy północna. Początek trasy znajduje się przy górnej stacji wyciągu krzesełkowego na wysokości 930m n.p.m. Na wysokości ok.800 m n.p.m. Trasa Zielona Mila łączy się z Trasą Główną przy podporze drugiej wyciągu krzesełkowego. Duża przestrzeń, na której znajduje się opisywana trasa, brak podpór infrastruktury wyciągu niosą wrażenie wolności, wielkiej narciarskiej radości dla wszystkich poruszających się tą trasą. Przy sprzyjającej pokrywie śnieżnej po prawej stronie trasy usytuowany jest SNOWPARK ze skoczniami o różnej skali trudności i certyfikowanymi przeszkodami.

RODZINNA – Trasa Rodzinna znajduje się po lewej stronie wyciągu krzesełkowego i Trasy Głównej. Początek trasy znajduje się na wysokości 927m n.p.m. a kończy się na wysokości 787 m n.p.m. Długość trasy wynosi 561 m o różnicy wzniesień 140m. Nazwę swoją trasa ta zawdzięcza 450m równemu odcinkowi o średnim nachyleniu ( Ok. 20%) i ekspozycji północnej będącego ważną częścią tej trasy. Trasę tę umiłowały sobie osoby o średnim stopniu zaawansowania, dzieci i dorośli. Po lewej stronie trasy rodzinnej usytuowany jest wyciąg orczykowy o długości 400 metrów, który jest dopełnieniem oferty tej trasy. Wbrew nazwie cała trasa Rodzinna posiada Certyfikat FIS upoważniający do rozgrywania zawodów rangi mistrzostw świata juniorów w slalomie.

SPORTOWA – Trasa Sportowa jest najdłuższą trasą naszej Stacji. Długość trasy wraz z odcinkiem dojazdowym wynosi prawie 1000m. Początek trasy rozpoczyna się na wysokości 930m n.p.m. na lewo zjazdu ze stacji górnej Kolei Krzesełkowej. Koniec trasy znajduje się na wysokości 787 m n.p.m.. Różnica wzniesień wynosi 143 m o średnim nachyleniu 25% i maksymalnym 50%. Nazwa trasy bardzo dobrze oddaje charakter opisywanej trasy. Na tej trasie rozgrywane są wszystkie zawody sportowe organizowane przez naszą Stację, wszystkie treningi oraz wszelkiego rodzaju eVenty.  Trasa ta posiada oddzielne wejście do wyciągu krzesełkowego, które pozwala na zupełne wyłączenie w/w trasy na wspomniane imprezy.

DYZIO –  Miejsce, o którym mowa trudno nazwać trasą narciarską. DYZIO to po prostu cudowne miejsce, gdzie duzi i mali mogą zacząć swoją przygodę z nartami. Nasza „ Ośla Łączka „ znajduje się na prawo od głównego budynku stacji. Na Dyziu dzieci i dorosłych do góry wywozi wygodna 60m Taśma oraz 100m orczyk. Stok ma 60m szerokości, 12% nachylenia. Ekspozycja południowa gwarantuje słoneczko i bardzo dobre warunki śniegowe do nauki Białego Szaleństwa. Z lewej strony Taśmy znajduje się specjalnie wygrodzone miejsce dla wszystkich, którzy chcą pozjeżdżać na saneczkach.

Do dyspozycji narciarzy oddana jest nowoczesna, czteroosobowa kolej krzesełkowa firmy Doppelmayr o przepustowości 2200 osób/godz.

Witów Ski

Stacja narciarska Witów-Ski znajduje się w Witowie. Trasy narciarskie zadowolą zarówno początkujących jak i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów. Wszystkie trasy są zaśnieżane, oświetlone oraz nagłośnione. Stacja Narciarska dysponuje Snow Parkiem, wypożyczalnią sprzętu narciarskiego, centrum testowym Blizzard-Rossignol oraz szkołą snowboardową Jagny Marczułajtis.

* kolej linowa – 4 osobowa o długości 1000 m
* wyciąg orczykowy o długości 120 m
* Szkoła Sun School
* Centrum Narciarskie Sun-Ski
* Ski-bus
* bezpłatny parking

https://www.witow-ski.pl

TRASY NARCIARSTWA BIEGOWEGO

Bachledówka to idealne miejsce do skitouringu  i narciarstwa biegowego.

Jedna z przygotowanych tras biegowych znajduje się na terenie Term Chochołowskich, jej początek znajduje się przy parkingu Term. Jest to łagodna trasa amatorska, która idealnie nadaje się na pierwsze spotkanie z nartami biegowymi. Poprowadzona z dala od ruchliwych dróg, nieopodal rzeki Czarny Dunajec ma 1100 m długości i gwarantuje dawkę umiarkowanego wysiłku na świeżym powietrzu. Stopień trudności jest niewielki, gdyż trasa wiedzie po płaskim terenie.

Zachęcamy wszystkich do zdrowego, aktywnego wypoczynku i podziwiania wspaniałych widoków. https://www.chocholowskietermy.pl/aktualnosci/trasa-biegowa-dostepna/

pfr logo